Read Aşk ve Ölüm Üzerine by Patrick Süskind Free Online


Ebook Aşk ve Ölüm Üzerine by Patrick Süskind read! Book Title: Aşk ve Ölüm Üzerine
The author of the book: Patrick Süskind
City - Country: No data
Loaded: 2785 times
Reader ratings: 4.4
Edition: Can Yayınları
Date of issue: 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 33.82 MB

Read full description of the books:Patrick Süskind, aşkın izini sürdüğü denemesinde geçmişten günümüze Batı'nın düşünce, kültür ve edebiyat dünyasının yönünü belirlemiş İlkçağ düşünürlerini, mitolojik ve kurmaca kahramanlarını ve yazarları yanına alarak duygu dünyasına doğru düşünsel bir yolculuğa çıkartır okurunu. Aşk nasıl tanımlanagelmiştir? Sokrates'in Phaidros'ta ifade ettiği gibi bir coşkunluk hali, bir tür delilik midir aşk? Yunan düşünürün Diotima'ya söylettiği gibi "doğurmanın, güzel içinde yaratmanın sevgisi" midir gerçekten de? Stendhal'in betimlediği gibi ölümle doğal bir ilişki içinde midir? Yoksa düpedüz ahmaklık mıdır? Süskind bu ve bunun gibi soruların peşine düşerken bir yandan gündelik yaşantılarımızın deneyimlerine yöneltir bakışını, diğer yandan aşkın tarihsel rotalarında gezinir: Aşk ile ölümü uzlaştırma girişiminde bulunan Orpheus; hayatında Eros'a yer vermeyen, bunun yerine mutlak iktidara tutkun bir İsa figürü; aşk ölümlerini tümden romantikleştiren 19. yüzyıl âşıkları; 21. yüzyılın hızlı âşıkları Süskind'in yazı düzleminde buluşturulur.

Süskind'in zaman zaman sivri bir alaya uzanan muzip bir ironiyle kaleme aldığı metni, Batı kültürünün aşkı anlamlandırma, deneyimleme ve sanat düzleminde ölümsüzlüğe kavuşturma tarihine ilişkin bir yeniden okuma denemesidir aynı zamanda.


Download Aşk ve Ölüm Üzerine PDF Aşk ve Ölüm Üzerine PDF
Download Aşk ve Ölüm Üzerine ERUB Aşk ve Ölüm Üzerine PDF
Download Aşk ve Ölüm Üzerine DOC Aşk ve Ölüm Üzerine PDF
Download Aşk ve Ölüm Üzerine TXT Aşk ve Ölüm Üzerine PDFRead information about the author

Ebook Aşk ve Ölüm Üzerine read Online! From 1968-1974 he studied medieval and modern history in Munich and Aix-en-Provence. In the '80s he worked as a screenwriter, for Kir Royal and Monaco Franze among others.

After spending the 1970s writing what he has characterized as “short unpublished prose pieces and longer un-produced screenplays”, Patrick Süskind was catapulted to fame in the 1980s by the monodrama Der Kontrabass [The Double Bass, 1981:], which became an instant success and a favourite of the German stage. In 1985 his status as literary wunderkind was confirmed with the publication of the novel Das Parfüm. Die Geschichte eines Mörders [Perfume. The Story of a Murderer:], which quickly topped the European best-seller list and eventually sold millions of copies worldwide.Reviews of the Aşk ve Ölüm Üzerine


GABRIEL

Very controversial Vpechalenija

CHARLIE

This needs to be read to each

GEORGIA

When you regret the book ends!

MASON

Black and White

AISHA

The best ... And the most interesting, bright, fascinating ...
Add a comment
Download EBOOK Aşk ve Ölüm Üzerine by Patrick Süskind Online free

PDF: ak-ve-lm-zerine.pdf Aşk ve Ölüm Üzerine PDF
ERUB: ak-ve-lm-zerine.epub Aşk ve Ölüm Üzerine ERUB
DOC: ak-ve-lm-zerine.doc Aşk ve Ölüm Üzerine DOC
TXT: ak-ve-lm-zerine.txt Aşk ve Ölüm Üzerine TXT