Read Czerwony alert by Bill Browder Free Online


Ebook Czerwony alert by Bill Browder read! Book Title: Czerwony alert
The author of the book: Bill Browder
City - Country: No data
Loaded: 1489 times
Reader ratings: 6.5
Edition: Sonia Draga
Date of issue: February 4th 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 13.58 MB

Read full description of the books:Autentyczna historia. Listopad 2009. Wyniszczony torturami młody prawnik, Siergiej Magnitski, przebywa w moskiewskim więzieniu. W połowie listopada Magnitskiego przeniesiono do celi odosobnienia, przykuto do łóżka, a ośmiu strażników więziennych zakatowało go na śmierć. Co takiego zrobił? Zeznał przeciw rosyjskim urzędnikom ministerstwa spraw wewnętrznych, którzy byli zamieszani w spisek przejęcia 230 milionów dolarów przeznaczonych na podatek rosyjskiego urzędu podatkowego. Brutalne zabójstwo Magnitskiego pozostało niewyjaśnione, a winnych nie ukarano do dziś. Pośmiertny proces stał się farsą i zwyczajnym widowiskiem mającym na celu zatarcie prawdziwego oblicza tej zbrodni. Niemniej rozprawa zwróciła oczy społeczności międzynarodowej na reżim Putina, pokazując jego rzeczywiste oblicze i niepokojące rozmiary.

Czerwony alert staje się zatem naglącą publikacją, której przygląda się świat i na którą czekają ludzie łaknący sprawiedliwości. Ta książka demaskuje mechanizmy tuszowania przez rosyjskie władze uwięzienia Magnitskiego i jego brutalnego morderstwa. Gdy autor odkrywa kolejne kłamstwa, Kreml jawi się jak nagi król. Bill Browder, jako kierownik funduszu, który zatrudniał prawnika Magnitskiego, zabiera czytelników w daleką podróż do świata funduszów w Nowym Jorku i Londynie, poprzez bezwzględne bitwy z oligarchami w burzliwym postsowieckim krajobrazie, do jego wydalenia z Rosji na polecenie Putina.

Browder kreśli drastyczny portret Rosji, w której działalność przestępcza zakrojona na szeroką skalę. Browder rzuca światło na swoją osobistą transformację, od finansisty do działacza na rzecz obrony praw człowieka, prowadząc kampanię na rzecz sprawiedliwości wobec zmarłego prawnika i przyjaciela. Z oszustwem, łapówkarstwem, korupcją i torturami ujawnionymi na każdym kroku, Czerwony alert jest szokującym, lecz prawdziwym politycznym rollercoasterem, który rozgrywa się na najwyższych szczeblach władzy.


Download Czerwony alert PDF Czerwony alert PDF
Download Czerwony alert ERUB Czerwony alert PDF
Download Czerwony alert DOC Czerwony alert PDF
Download Czerwony alert TXT Czerwony alert PDFRead information about the author

Ebook Czerwony alert read Online! Bill Browder, founder and CEO of Hermitage Capital Management, was the largest foreign investor in Russia until 2005. Since 2009, when his lawyer Sergei Magnitsky was murdered in prison after uncovering a $230 million fraud committed by Russian government officials, Browder has been leading a campaign to expose Russia’s endemic corruption and human rights abuses. Before founding Hermitage, Browder was vice president at Salomon Brothers. He holds a BA in economics from the University of Chicago and an MBA from Stanford Business School.


Reviews of the Czerwony alert


TOBY

There are significant drawbacks

MILLIE

I was inspired by this book!

BOBBY

There are clear drawbacks

AMELIA

All right, thanks fast.
Add a comment
Download EBOOK Czerwony alert by Bill Browder Online free

PDF: czerwony-alert.pdf Czerwony alert PDF
ERUB: czerwony-alert.epub Czerwony alert ERUB
DOC: czerwony-alert.doc Czerwony alert DOC
TXT: czerwony-alert.txt Czerwony alert TXT