Read Rozpálený by J. Kenner Free Online


Ebook Rozpálený by J. Kenner read! Book Title: Rozpálený
The author of the book: J. Kenner
City - Country: No data
Loaded: 1612 times
Reader ratings: 3.8
Edition: Baronet
Date of issue: April 29th 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 917 KB

Read full description of the books:Pro fanoušky Padesáti odstínů šedi, Obnažené a především Stark Trilogy přichází další nová erotická série o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, která je spojuje.

Ve třetí, závěrečné knize z názvem Rozpálený, se Cat rozhodne konečně získat muže, po kterém dlouho touží. Lásku však nehledá – jejím cílem jsou vzrušující zážitky, které záhadný a nebezpečný Cole představuje už na první pohled.

Celý svůj život Cat prožila v předstírání, lžích a klamech. Narodila se pro podvody a vyrostla ve vzrušujících hrách na to, že je někým jiným, než doopravdy je. Řídila se jediným pravidlem – nepustit si nikoho k sobě příliš blízko. Až do chvíle, kdy ke Coleovi Augustovi nedokázala zůstat chladná.

Sexy Cole je drsný chlápek, ale přesto dokáže být naprosto věrný. Skrývá však temná tajemství a jeho jizvy na duši jsou hluboké. Není mnoho žen, které by se dokázaly vyrovnat s jeho pochybnou minulostí i s podstatou jeho prudké žádosti. Ale něco na něm Cat láká a vábí, a jejich vzájemné touze nedokáže odolat.

Riziko je však větší, než by Cat čekala: Dokáže svou hru proměnit v něco skutečného? Dokáže opravdu milovat?


Download Rozpálený PDF Rozpálený PDF
Download Rozpálený ERUB Rozpálený PDF
Download Rozpálený DOC Rozpálený PDF
Download Rozpálený TXT Rozpálený PDFRead information about the author

Ebook Rozpálený read Online! J. Kenner (aka Julie Kenner) is the New York Times, USA Today, Publishers Weekly, Wall Street Journal and #1 International bestselling author of over seventy novels, novellas and short stories in a variety of genres.

Though known primarily for her award-winning and international bestselling erotic romances (including the Stark and Most Wanted series) that have reached as high as #2 on the New York Times bestseller list, JK has been writing full time for over a decade in a variety of genres including paranormal and contemporary romance, “chicklit” suspense, urban fantasy, and paranormal mommy lit.

JK has been praised by Publishers Weekly as an author with a “flair for dialogue and eccentric characterizations” and by RT Bookclub for having “cornered the market on sinfully attractive, dominant antiheroes and the women who swoon for them.” A five time finalist for Romance Writers of America’s prestigious RITA award, JK took home the first RITA trophy awarded in the category of erotic romance in 2014 for her novel, Claim Me (book 2 of her Stark Trilogy).

In her previous career as an attorney, JK worked as a clerk on the Fifth Circuit Court of Appeals, and practiced primarily civil, entertainment and First Amendment litigation in Los Angeles and Irvine, California, as well as in Austin, Texas. She currently lives in Central Texas, with her husband, two daughters, and two rather spastic cats.


Reviews of the Rozpálený


TOMMY

The phone number must be written to protect against robots

ADAM

Why do you ask me to write a phone?

MOLLY

Phone number you need to drive for protection against robots I wrote a phone and downloaded no problem.

ZACHARY

Books are incredible magic that you can carry with you.

HARRIET

Why are you asking to write a phone number?
Add a comment
Download EBOOK Rozpálený by J. Kenner Online free

PDF: rozplen.pdf Rozpálený PDF
ERUB: rozplen.epub Rozpálený ERUB
DOC: rozplen.doc Rozpálený DOC
TXT: rozplen.txt Rozpálený TXT