Read Öfke by Philip Roth Free Online


Ebook Öfke by Philip Roth read! Book Title: Öfke
The author of the book: Philip Roth
City - Country: No data
Loaded: 1762 times
Reader ratings: 6.1
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 388 KB

Read full description of the books:1951. Kore Savaşı'nın ikinci yılı. Çalışkan, itaatkar, duygusal bir delikanlı olan Marcus Messner, ailesinin tek çocuğudur. Önünde parlak bir gelecek uzanan bu genç Yahudi, koşer bir mahalle kasabı işleten halim selim bir adamın oğludur. Her köşede sevgili oğlunu beklediğini düşündüğü tehlikeler yüzünden çılgına dönen babasının baskısından kaçmak için ailesinin yaşadığı New Jersey'den uzakta bir taşra üniversitesini tercih eder.

Ohio'daki Winesburg Üniversitesi'nde daha önce hiç karşılaşmadığı tuhaf akranlarının, tuhaf oda arkadaşlarının, her hareketini gözlemleyen öğretmenlerin, öğrenci birliklerinin, saçma okul geleneklerinin ve zorunlu şapel ziyaretlerinin dünyasıyla tanışan Marcus'u en çok heyecanlandıran, kendisi gibi arzuları olan genç bir kadındır.

Philip Roth, büyük övgü toplayan yirmi dokuzuncu romanı Öfke'de, 50'li yılların günümüze bile ulaşan adabımuaşeret kuralları arasında boğulan insan ruhunu, baskının ağırlığı altında ezilen arzuyu ve belleğin acımasızca tutsak edebilme gücünü anlatırken, düzenin genç insanları nasıl hoyratça ve hor kullandığını birkez daha hatırlatıyor.


Download Öfke PDF Öfke PDF
Download Öfke ERUB Öfke PDF
Download Öfke DOC Öfke PDF
Download Öfke TXT Öfke PDFRead information about the author

Ebook Öfke read Online! Philip Milton Roth is an American novelist. He gained early literary fame with the 1959 collection Goodbye, Columbus (winner of 1960's National Book Award), cemented it with his 1969 bestseller Portnoy's Complaint, and has continued to write critically-acclaimed works, many of which feature his fictional alter ego, Nathan Zuckerman. The Zuckerman novels began with The Ghost Writer in 1979, and include American Pastoral (1997) (winner of the Pulitzer Prize). In May 2011, he won the Man Booker International Prize for lifetime achievement in fiction.


Reviews of the Öfke


LOGAN

A wonderful piece

EVAN

A hard book, obviously not for everyone.

LILY

There are some interesting pages

NATHAN

How many times did I read ...-not boring! )))

LYDIA

Do you need a book to diversify your evening? Maybe you found her.
Add a comment
Download EBOOK Öfke by Philip Roth Online free

PDF: fke.pdf Öfke PDF
ERUB: fke.epub Öfke ERUB
DOC: fke.doc Öfke DOC
TXT: fke.txt Öfke TXT