Read Kouzelný papoušek a jiné kýče by Pavel Vilikovský Free Online


Ebook Kouzelný papoušek a jiné kýče by Pavel Vilikovský read! Book Title: Kouzelný papoušek a jiné kýče
The author of the book: Pavel Vilikovský
City - Country: No data
Loaded: 2941 times
Reader ratings: 5.9
Edition: Kniha Zlín
Date of issue: 2007
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 6.11 MB

Read full description of the books:Není ve slovenské literatuře mnoho spisovatelů, na jejichž novou knihu by někdo skutečně netrpělivě čekal. Dost často se knihy nemůže dočkat jenom samotný autor, případně jeho hrdí příbuzní. Pavel Vilikovský je jiný případ. Na každou jeho knihu čeká dost lidí, kteří ví, že jeho psaní patří k tomu nejlepšímu, co může současná slovenská literatura nabídnout. Jestli se tito čtenáři zatím ani jednou nezklamali, je to především proto, že Pavel Vilikovský nenabízí polotovary, dopracovává každou prózu až do detailu a dokáže mezi svými prozaickými nápady nemilosrdně selektovat. Výjimkou není ani jeho nová kniha povídek s názvem Kouzelný papoušek a jiné kýče. Vilikovského čtenáři proto nebudou zklamaní ani tentokrát. Peter Darovec, literární vědec a kritik

Pavel Vilikovský získal za knihu Kouzelný papoušek a jiné kýče v roce 2006 nejvyšší slovenské literární ocenění – cenu Anasoft litera.


Download Kouzelný papoušek a jiné kýče PDF Kouzelný papoušek a jiné kýče PDF
Download Kouzelný papoušek a jiné kýče ERUB Kouzelný papoušek a jiné kýče PDF
Download Kouzelný papoušek a jiné kýče DOC Kouzelný papoušek a jiné kýče PDF
Download Kouzelný papoušek a jiné kýče TXT Kouzelný papoušek a jiné kýče PDFRead information about the author

Ebook Kouzelný papoušek a jiné kýče read Online! Pavel Vilikovský sa narodil 27. júna v Palúdzke (dnes súčasť Liptovského Mikuláša), vyrastal v Bratislave. Matka Júlia, rod. Bárdošová (1909 – 1984), bola učiteľkou angličtiny a slovenčiny, otec Jan Vilikovský (1904 – 1946) vysokoškolský pedagóg, literárny historik staršej českej a slovenskej literatúry, brat Ján (1937) je anglista a prekladateľ. V školskom roku 1958/59 študoval filmovú réžiu na pražskej FAMU, v rokoch 1960 – 1965 angličtinu a slovenčinu na FF UK v Bratislave. Pracoval ako redaktor v mesačníku Slovenské pohľady (1964, 1966 – 1970), po nútenom odchode z časopisu na začiatku normalizácie sa zamestnal ako redaktor vydavateľstva Tatran, v rokoch 1976 – 1996 pracoval ako redaktor v časopise Romboid, v 90. rokoch aj v slovenskej redakcii Readers´s Digest. Okrem vlastnej prozaickej tvorby sa venuje prekladu. Žije v Bratislave.

„S ľahkosťou pera som zatiaľ nemal tú česť, u mňa je všetko číra drina. Tým sa nechválim, ani nad tým nenariekam – napokon, ak je výsledok dobrý, čitateľovi je srdečne jedno, či sa dosiahol hravo, alebo lopotne, a ak je zlý, nepomôže, že autor sa pri ňom nadrel ako kôň. Redaktorská, korektorská skúsenosť iste nie je pri vlastnom písaní na škodu, ale pravdu povediac, ani veľmi na osoh – opravovať iných je totiž oveľa ľahšie ako opravovať seba, a štylistická zručnosť nie je pri písaní to najdôležitejšie. Podobne je to s prekladaním: vôbec nie je ľahké, ale predsa len ľahšie je prekladať z jedného jazyka do druhého, než prekladať zo skutočnosti do jazyka, ako je to pri písaní.
S písaním je to tak: píšem cez seba, ale nie o sebe. Ja som len tá citlivá emulzia na filme, na ktorú svetlo vpisuje vonkajší obraz. Usilujem sa, aby emulzia bola čo najcitlivejšia, ale moja „reálna“ osoba pri tom nehrá nijakú úlohu. Pravdaže, čerpám z vlastných vnemov, postrehov, zážitkov, ináč to nejde, ale chcem hovoriť o každom a za všetkých. O človeku a za ľudí.“

(Z rozhovoru s Ľubicou Suballyovou, Pravda 20. februára 2002, s. 13.)


Reviews of the Kouzelný papoušek a jiné kýče


EDWARD

Why do you need to drive a phone?

TEDDY

A book that impressed me to the depths of my soul.

LEXI

This book is worth reading!

MAYA

Book will go one time.
Add a comment
Download EBOOK Kouzelný papoušek a jiné kýče by Pavel Vilikovský Online free

PDF: kouzeln-papouek-a-jin-ke.pdf Kouzelný papoušek a jiné kýče PDF
ERUB: kouzeln-papouek-a-jin-ke.epub Kouzelný papoušek a jiné kýče ERUB
DOC: kouzeln-papouek-a-jin-ke.doc Kouzelný papoušek a jiné kýče DOC
TXT: kouzeln-papouek-a-jin-ke.txt Kouzelný papoušek a jiné kýče TXT