Read اليوم السابع by Yu Hua Free Online


Ebook اليوم السابع by Yu Hua read! Book Title: اليوم السابع
The author of the book: Yu Hua
City - Country: No data
Loaded: 1365 times
Reader ratings: 3.6
Edition: إبداعات عالمية العدد 413 يونيو 2016
Date of issue: June 2016
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 435 KB

Read full description of the books:Açıkcası bu kitabın Jaguar Kitap'ta okuyamadığım için mutsuz olduğumu belirterek başlamak istiyorum. Neyseki Chronicle of a blood merchant'u Jaguar'ın çevirtecek olduğunu belirtmek biraz olsa da beni rahatlatıyor. Kitabın ingilizce çevirimden olmasına rağmen Ju Hua'nın o büyülü anlamından kurtalamıyorsunuz. Yedinci Gün yaşamı çok farklı anlatan inanılmaz bir kitaptı..

Yua Hua, inanılmaz bir hikaye anlatıcısı. Bunu Türkçe'ye çevrilmiş bu ikinci kitabında da bir kez daha göz yaşları içinde ve yüzümde hafif gülümsemeyle bitirken anlamış oldum. İngilizceden çeviri olmasına rağmen çok başarılı.

Görülmeyenler Ülkesi

7.Gün, değişen Çin'in, yozlaşan insanların, mahale insanlarını anlatan sürreal bir kara mizah.

7.Gün rahatsız edici bir kitap. Kitap, ana karakteri Yang Fei'nin bir patlama sonucu diğer dünya geçmesiyle geçmesi ve krematoryumda yakılması için kendisine verilen randevuya geç kalmasıyla başlıyor. 7 günlük olaylar halinde, Fei hayatına, gördüğü, tanık olduğu ait kişilerin ve olayların öyküleri anlatmaya başlıyor.

7.Gün, politik eleştiri yanında inanılmaz kişisel bir anlatıma sahip. Hua'nın yaptığı insanlık ve kendi ülkesinin eleştirisi o kadar satirik ve lirik bir şekilde anlatılıyor ki, göz yaşlarınız akarken bir anda gülmeye başlıyorsunuz.

Sonuç

Özetle, çok ama çok sevdim. Okuduğum her sayfasında, Yang Fei'yi o kadar sevdim ki sisler ardından gidişini pek kabul edemiyor gibiyorum şu an. Yu Hua'nın Yaşamak kitabını okuduysanız ve sevdiyseniz, Çin edebiyatını da seviyorsanız, bu kitap kalbinize dokunacak.

İyi okumalar!

8/10


Download اليوم السابع PDF اليوم السابع PDF
Download اليوم السابع ERUB اليوم السابع PDF
Download اليوم السابع DOC اليوم السابع PDF
Download اليوم السابع TXT اليوم السابع PDFRead information about the author

Ebook اليوم السابع read Online! Yu Hua (simplified Chinese: 余华; traditional Chinese: 余華; pinyin: Yú Huá) is a Chinese author, born April 3, 1960 in Hangzhou, Zhejiang province. He practiced dentistry for five years and later turned to fiction writing in 1983 because he didn't like "looking into people’s mouths the whole day." Writing allowed him to be more creative and flexible.[citation needed] He grew up during the Cultural Revolution and many of his stories and novels are marked by this experience. One of the distinctive characteristics of his work is his penchant for detailed descriptions of brutal violence.

Yu Hua has written four novels, six collections of stories, and three collections of essays. His most important novels are Chronicle of a Blood Merchant and To Live. The latter novel was adapted for film by Zhang Yimou. Because the film was banned in China, it instantly made the novel a bestseller and Yu Hua a worldwide celebrity. His novels have been translated into English, French, German, Italian, Dutch, Persian, Polish, Spanish, Swedish, Hungarian, Serbian, Hebrew, Japanese, Korean, Malayalam and Turkish.

(from Wikipedia)
https://en.wikipedia.org/wiki/Yu_Hua_...


Reviews of the اليوم السابع


JACOB

A hard book, obviously not for everyone.

DAISY

The most cool book

FREDERICK

Poignant book.

VICTORIA

Fantastic book!
Add a comment
Download EBOOK اليوم السابع by Yu Hua Online free

PDF: -.pdf اليوم السابع PDF
ERUB: -.epub اليوم السابع ERUB
DOC: -.doc اليوم السابع DOC
TXT: -.txt اليوم السابع TXT